Ashtanga Vinyasa Yoga

Zajęcia grupowe

Są to zajęcia prowadzone, konkretnie ukierunkowane, tematyczne. Na przestrzeni kolejnych spotkań rozwijamy poszczególne aspekty Ashtangi:

Asany – zgłębianie pracy w Asanie oraz wiedzy o postawie umysłu, którą reprezentuje

Oddech – doświadczanie różnorodności tempa i głębokości oddechu, rozpoznawanie i budowanie jego jakości; praca z informacją, jaką zawiera, jako klucz do układu nerwowego oraz trening umysłu zawierający się w zogniskowaniu go poprzez oddech

Bandhy – dodatkowe elementy praktyki mające wybudzać energetykę, jak i uczące zarządzania tą energetyką na wielu poziomach

Drishti – technika ucząca umysł skupienia i uważnej obecności

Pracujemy także nad:

aktywowaniem konkretnych partii mięśni i uczeniem się, jak nadawać kierunek ich łączenia w całościowej pracy taśm powięziowych
uzyskaniem prawidłowej rotacji stawów, umiejętnym ich używaniem
właściwym wykorzystaniem środka ciężkości, eksplorowaniem jego możliwości

>> Cennik zajęć <<

Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu:

ashtangavinyasayoga.pl@gmail.com

 

Rodzaje zajęć grupowych:

ASHTANGA – VINYASA

Praktyka dla osób chcących rozpocząć swą przygodę z Ashtanga Yogą, ale także dla osób dłużej ćwiczących.

Vinyasa to zajęcia prowadzone.  Ich celem jest wyeksponowanie i dopracowanie integracji ruchu podążającego za oddechem. Zwiększona ilość Vinyas, ich różnorodność i jednoczesne utrzymywanie płynności ruchu sprawia, że uruchamia się intensywny proces oczyszczania głównie poprzez pocenie i dynamiczny oddech.  Praktyka, w której każda Asana przepleciona jest pełną Vinyasą (łatwiejszą lub trudniejszą – w zależności od stopnia zaawansowania praktykującego) powoduje wzmocnienie całego ciała, oczyszczenie i głębsze skoncentrowanie umysłu oraz poprawę wydolności serca i odblokowanie oddechu.

W zależności od poziomu doświadczenia grupy Nauczyciel dostosowuje poziom Vinyasy. Vinyasa ze względu na swoją intensywność może trwać tylko godzinę i nie musi zawierać całej czy nawet pół pierwszej serii, gdyż jej skuteczność zawiera się w Vinyasach (nawet przy mniejszej ilości Asan). Oczywiście celem Full Vinyasy jest praktyka w ten sposób całej Serii. Godzinna Vinyasa stopniowo przygotowuje do tego ciało i umysł.

ASHTANGA – PSP – POŁOWA SERII lub PIERWSZA SERIA PROWADZONA

Zajęcia przeznaczone dla osób zaznajomionych z Pierwszą Serią Ashtanga Vinyasa Yogi (co najmniej do Navasany).
Celem jest pogłębienie praktyki, poprzez utrwalenie zapamiętania kolejności Asan. Praca z oddechem i nauka jego wyrównywania oraz utrzymania właściwego tempa i płynności.

 

FULL VINYASA – PROWADZONA POŁOWA PIERWSZEJ SERII lub CAŁA SERIA

Praktyka ze zwiększoną ilością Vinyasy, podczas której uczymy się świadomego i uważnego liczenia Vinyas (sanskryt), zyskujemy dodatkowe rozgrzanie i  wzmocnienie wytrzymałości ciała, oraz zwiększamy poziom kontroli oddechu. Zajęcia przeznaczone dla osób, które praktykują co najmniej pół Pierwszej Serii.